Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Teresa Orlowski
Breaking news Games Painting Music Films Fables My Friends Holidays My lessons About us
Тереза Орловски Тереза Орловски Teresa Orlowski Teresa Orlowski Teresa Orlowski Teresa Orlowski Teresa Orłowska Teresa Orlowski Teresa Orlowski Teresa Orlowski Teresa Orlowski Teresa Orlowski Teresa Orlowski Teresa Orlowski Teresa Orlowski
Teresa Orlowski Teresa Orlowski Teresa Orlowski Тереза Орловска Teresa Orlowski Teresa Orlowski Teresa Orlowski Teresa Orlowski Teresa Orlowski Teresa Orlowski ترسا اورلوسکی ترسا اورلوسکی Teresa Orlowski Teresa Orlowski Teresa Orlowski
Teresa Orlowski Teresa Orlowski Teresa Orlowski Teresa Orlowski

Teresa Orlowski - Foxy Lady

Teresa Orlowski (bashkëshorti Teresa Moser) është më popullor porn star gjerman i të gjitha kohërave. Lindur më 29 Juli 1953 në Breslau / Poloni në një familje tradicionale katolike, Teresa Orlowski filloi karrierën e tij si një stripper dhe pornoizpalnitelka më pas producent pornografi. Në vitin 1993, në një intervistë me televizionin gjerman, Teresa Orlowski thotë se nga e vogël ëndërronte të bëhej një aktore dhe ëndrra e saj ka ardhur e vërtetë.
loading...
Regjimi komunist në Poloni në atë kohë ishte një pengesë për karrierën e saj të porn aktores. Në një intervistë me Teresa Orlowski ai thotë se ai dëshiron një jetë tjetër dhe supë në Poloni. 26 vjeç, Teresa Orlowski u zhvendos në Gjermani.

1979 Teresa Orlowski punon në Gjermani. Dy vjet më vonë ajo u takua fotograf Peter Philipp, i cili për herë të parë ofron seancë foto. Në vitin 1981, Teresa Orlowski martuar gjermane drejtor filmi porn Hans Moser, i njohur nën pseudonimin Sascha Alexander, dhe më vonë i njohur si John Thompson. Me të Teresa Orlowski themelua në 1982 botuese VTO (Verlag Teresa Orlowski aka Video Teresa Orlowski). Meqë kompleks të madh të shtënat për 30 milion marka në vitin 1988 në Hanover. Me dy studiot - 750 m² dhe 250 m² e ndriçimit plotësisht i automatizuar, 2.000 m² zyra, 1.000 m² Ruajtja dhe kopjimi dhe një restorant për 110 staf profesional. Ndërsa shumica pornoprodutsenti dhe më pas fotografuar me kamerat gjysmë, Teresa Orlowski punuar regjistruesit shtrenjtë Video 1 "C.

Teresa Orlowski tha për televizionin gjerman se çdo ditë merr qindra letra nga e gjithë bota për të dëshirojnë të marrin pjesë në film atë. Në fjalët e saj, Tereza Orlovska dështuar për të xhiruar të gjithë në botë të motivuar nga kostoja e lartë e ekuipazhit. Kompleksi studio fakt falimentoi në vitin 1989. Në të njëjtin vit, Teresa Orlowski divorcuar, por mbajti emrin e saj në njeriun - Teresa Moser.

Në fillim të viteve '90 Teresa Orlowski duke u përpjekur për etablira TV satelitor porn kanal, por nuk ka marrë leje nga autoritetet gjermane zyrtarisht për shkak të ndalimit ekzistues për transmetimin e filmave pornografike në televizionin gjerman në lidhje me ligjin për të mbrojtur fëmijët.

Në fakt, në atë kohë industria porn në Gjermani po lulëzon dhe kanali TV porn do të reduktojë tregtinë me VHS-kaseta. Me ardhjen e internetit, në fund të viteve '90, industria gjermane porn provuar jokonkurruese amerikane dhe ruse të industrisë pornografi dhe politikanët në Gjermani "kapërcyer" zakonet morale të shoqërisë gjermane, të lejojë transmetimin e Hardcore-porno dhe televizionit gjerman, si romakët e vjetër, që 200 vjet para Krishtit ndalon skllavërimin për borxhin, presioni zyrtare mbi popullsinë. Në fakt, në kohën e Perandorisë Romake për shkak të luftërave të pushtimit, që vijnë gjithnjë e më shumë të burgosur si skllevër në Romë, kështu që skllavëria për shkak të borxheve të papaguara bëhet i panevojshëm.

   Sipas tabloidëve gjermane, Teresa Orlowski jeton aktualisht në Marbella / Spanjë, në një vilë në plazh me një djalë të ri - një ish-instruktor tenisi dhe mbështetet dënimin e Gjykatës Hanover të mos hyjë në fuqi. Bëhet fjalë për pagesa me kartë krediti pa mbulesë. Në një intervistë tha:

"Unë nuk jetojnë në Gjermani, se si vijnë urdhër për arrestimin tim? Unë do të thërrasë avokatin tim. Kohët e fundit kam bërë kirurgji dhe të përballet me blu-jeshile."

Në fjalët e saj, Teresa Orlowski është e angazhuar aktualisht në hobi e tij - për të gatuaj dhe të piqem një tortë.

pyetja "A e konsideroni art pornografia?" Teresa Orlowski u përgjigj: "Solange es gibt Leute, vdesin Geld dafür bezahlen, nenne ich es Kunst." "Ndërkohë që ka njerëz të cilët paguajnë para për të, unë do ta quaja atë art."


Quote


"Ich weiß, was die Männer sehen wollen, und ich werde sie nicht enttäuschen. Ein Film für Frauen ist langweilig bis zum Gehtnichtmehr. Als Frau hätte ich nichts davon. Ich sage, ich möchte irgendwann einen Schwanz haben. Der Mann sieht, daß ich große Brüste habe, warum darf ich nicht wissen, was er in der Hose hat. Frauen sagen, ach, ich stehe auf breite Schultern. Was habe ich von den Schultern?

Es gibt vielleicht 20 Prozent Frauen, die naturgeil sind. Die anderen sind entweder überhaupt nicht für Sexualität zu gewinnen, oder sie machen Pflichtprogramm, weil der Arsch die Miete bezahlt.

"There are perhaps 20 percent of women who are naturally horny. The others are either not on sexuality win, or make mandatory program because of the ass Paid rent."
- Teresa Orlowski, 1998

Die Holländer sind total offene Menschen. Sie sagen zum Beispiel: Ich stehe auf dicke Frauen und haben auch die Chance, sie zu kriegen. Der Deutsche würde das Gegenteil behaupten: Wir haben ein super Sexleben, wir brauchen keine Pornographie, aber heimlich onanieren sie, die armen Schweine.

90 Prozent alleinstehende Männer Pornographie konsumieren und ein paar Prozente alleinstehende Frauen, die heimlich gucken und wissen wollen, was Männer so mögen."

Teresa Orlowski

Copyright:www.aliceswonderland.eu


Filmografie:

www.aliceswonderland.eu www.aliceswonderland.euwww.aliceswonderland.eu Spiderwww.aliceswonderland.eu www.aliceswonderland.euwww.aliceswonderland.eu
© 2006-2019 www.aliceswonderland.eu
All rights reserved


















eXTReMe Tracker